Program se provodi uz financijsku potporu Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva

Atletika Biciklizam Gimnastika Hokej Jedrilicarstvo Kosarka Nogomet Odbojka Plivanje Skijanje Veslanje Tae Kwon Do Rukomet Tenis Ostali sportovi Ostali sportovi

Odluka u Sloveniji
16.11.2003. (tš)

Dado Pršo - trenutno naš najbolji napadač...
Hrvatska reprezentacija nažalost nije stekla željenu prednost za uzvrat u Sloveniji, u dokvalifikacijama za Europsko prvenstvo koje se igra u Portugalu iduće godine. Pred punim Maksimirskim stadionom Vatreni su odigrali neodlučeno, 1:1 sa Slovenijom.

Nije moglo bolje početi. Na samom otvaranju utakmice, Niko Kovač ubacuje, Mornar glavom spušta loptu na nogu Dade Prše koji neometan zabija. No, već petnaest minuta poslije, na drugoj strani najviše skače Šiljak, to je 1:1. To je bilo sve od golova. U drugom poluvremenu izmjenama Barić je osvježio i ojačao momčad, no nažalost ostalo je 1:1. Iako su naši imali terensku inicijativu i stalno napadali, osim gola i jednog pokušaja i vratnice Dade Prše, naši nisu ozbiljnije zaprijetili. Neshvatljivo je da su uporno pokušavali nabacivati, a osim visokih slovenskih reprezentativaca vratar Dabanovič ima 196 cm, tako da je s lakoćom odnosio sve lopte. Osim solidnog pokušaja Nike Kovača, niti jednom nitko nije probao pucati izvan 16 metara iz igre. Iako smo imali 13 kornera, niti jedan nismo iskoristili za postizanje pogotka. Iz kontri su Slovenci mogli i zabiti, no sreća i Igor Tudor obranili su nas od poraza. Dario Srna, koji je i prethodne utakmice igrao vrlo dobro, najbolje je iskoristio priliku i njega svakako očekujemo u Sloveniji, u srijedu kada se igra uzvratna utakmica.

Stjepan Tomas, koji je još jednom pokazao da nije u rangu ostalih braniča, najvjerojatnije će biti zamijenjen povratnikom Robertom Kovačem, koji nije igrao zbog žutih kartona. Pletikosa - Živković - R. Kovač - Tudor - Šimić trebala bi biti obrana za uzvrat, koja ne bi smjela primiti pogodak. U sredini bi svakako trebali započeti Srna i Rapaić, uz njih Niko Kovač i Jerko Leko, koji će, nadamo se, u srijedu igrati bolje. U samom napadu svoje je mjesto zacementirao Dado Pršo, a uz njega će igrati vjerojatno Ivica Mornar. Mornar igra dobro, ali izgleda da ne može zabiti za reprezentaciju. Od napadača imamo i Zekića, kojeg bi ipak bilo riskantno staviti u prvih 11.

Utakmica u kojoj je napravljeno čak 70 prekršaja, zapravo je bila tvrda i nezanimljiva, bez pravih prilika. Slovenija može biti i više nego zadovoljna, jer nisu izgubili, a zabili su gol, što je bio njihov glavni cilj.

Evo kako su igrali naši igrači:

1. Stipe Pletikosa - 5.5 - Iako nije imao previše posla, u prvom djelu nepotrebna pogreška mogla nas je skupo stajati. Kod gola je možda mogao bolje reagirati.
2. Dario Šimić - 5.5 - Na poziciji desnog bočnog nije se bolje snašao. Nerazumljivo je Barićevo stavljanje Šimića na desnu stranu, kada u obrani sjajno obavlja zadaće.
3. Mato Neretljak - 5.5 - Debitant Mato nije najbolje iskoristio priliku. Uklopio se u osrednju igru reprezentacije.
4. Stjepan Tomas - 4.5 - Najlošiji igrač na terenu. Sreća je što pred kraj utakmice obrana pod njegovom komandom nije primila pogodak.
5. Igor Tudor - 6.5 - Odigrao vrlo dobru utakmicu, zapanjuje kako igra s lakoćom i sigurnošću. Naš najbolji igrač utakmice.
6. Boris Živković - 5.5 - Odigrao samo 60 minuta, solidno.
7. Ivica Mornar - 6 - Cijelu utakmicu se trudio, ali kao napadač nije imao niti jednu pravu šansu.
8. Jerko Leko - 5 - Nevidljiv na terenu, kao da ga nije bilo. Zamijenjen na poluvremenu.
9. Dado Pršo - 6.5 - Strijelac jedinog pogotka za Hrvatsku. Još jedan vrlo dobar pokušaj glavom, ali ništa više od toga.
10. Niko Kovač - 6 - Sam nažalost nije mogao pokriti cijeli teren. Bio stalno uz loptu, trpio prekšraje.
11. Ivica Olić - 5.5 - Nepotrebno zaradio žuti karton zbog kojeg neće igrati u Sloveniji. Odigrao prvo poluvrijeme.

Zamjene:
1. Giovanni Rosso (46, Leko) - 6 - Malo bolji od Leke, ali bez pravih poteza.
2. Milan Rapaić (46, Olić) - 6 - Vrlo dobro igrao, slabo izvodio kornere i slobodne udarce.
3. Dario Srna (59, Živković) - 6.5 - Unio potrebnu svježinu u elan u našu igru, svakako igrač za uzvrat.